Pályázatok

GINOP Plusz-3.2.1-21

A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül történő támogatásáról

 

A projekt célja, hogy a vállalkozásunk részére nyújtott támogatásnak köszönhetően munkahelyi képzések valósuljanak meg, ezzel növelve termelékenységünket. Ennek érdekében szervezetünk az állami foglalkoztatási szervként eljáró kormányhivatalhoz kérelmet nyújtott be, sikerrel pályázott és az alábbi támogatásban részesült.

 

Kedvezményezett neve: BOLAX Kft.

 

Fejlesztés tárgya: A munkavállalók és vállalatok alkalmazkodóképességének és termelékenységének javítása a munkaerő fejlesztésén keresztül

 

Iktatószám: JNM/01/002046-3/2024; 61651/36/00015

 

Támogatás összege: képzési költség támogatás legfeljebb 864.000.- Ft, valamint kieső munkaidőre járó bértámogatás legfeljebb 662.400.- Ft

 

Támogatás intenzitása: 60 %

 

Kezdés és befejezés időpontja: 2024.09.27 – 2024.10.18

 

A projekt keretében megvalósítani kívánt képzés és annak tartalma:

Vezetőfejlesztés: hatékonyságnövelés és annak mérése

  • Fejlesztési területek a szervezetben és a működésfejlesztés helye ezen belül
  • A folyamatok tipizálása: terjedelem és tartalom szerinti tipizálás
  • A folyamatok terjedelem szerinti tipizlása: főfolyamat, részfolyamat, tevékenység
  • A szervezet folyamatainak felosztása (a konkrét szervezetre alkalmazva)
  • A folyamatok tartalom szerinti tipizálása: magfolyamat és támogató folyamatok, front office – back office, értékteremtés közvetlenül és közvetetten támogató folyamatok
  • A hatékonyság három felülete: munkavégzési, értékteremtési, szervezeti.
  • A munkavégzési hatékonyság szempontjai és megvalósítása a mindennapi munkavégzésben.
  • Hatékonyságmérés a szervezetben: szempontok és a mérőrendszer kialakítása.
  • A visszajelzés kultúra bevezetésének lépései.
  • Delegálás vezetőként: szempontok, technikák – jó gyakorlatok
  • Feladatkiosztás és nyomonkövetés: kommunikációs kérdések és nyomon követési rendszer felépítése, működtetése.
 
 

 

 

Technológiai fejlesztés a Bolax Kft-nél

Kedvezményezett neve: BOLAX Építőipari és Kereskedelmi Korlátolt
Felelősségű Társaság

A projekt címe: Technológiai fejlesztés a BOLAX Kft.-nél

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2023.10.24.

Projekt azonosító száma:GINOP-1.2.16-22-2023-00258

A szerződött támogatás összege: 195 681 687 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 70%

 


A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása című (GINOP Plusz-1.2.1-21) pályázati konstrukció keretében támogatást nyert fejlesztésünk célja a jelenlegi gyártási út lerövidítése, a külső tényezőktől való függőségünk minimalizálása. Célunk továbbá a lakatosipari tevékenységünk új szintre emelésével egy új tevékenységi kör létrehozása cégünknél, mellyel versenyképességünket illetve komplexitásunkat a fent említett területen fokozni tudjuk.

A fejlesztés eredményeként megvalósított tevékenységek:

  • gyártócsarnok rekonstrukciója (alapterülete: 1340 m2) és a szociális blokkok valamint a tervezői/előkészítői irodahelyiségek modernizálása;
  • 4 db új eszköz beszerzése anyagmegmunkálás és a technológiai folyamatok támogatása érdekében;
  • tanácsadás és képzés igénybevétele;

A projekt meglévő telephelyünkön került megvalósításra, a kb 1340 m2-es gyártócsarnok rekonstrukciójával, szociális blokkok-, valamint tervezői/előkészítői iroda helyiségek modernizálásával, valamint a kapcsolódó speciális eszközbeszerzésekkel teljessé téve a beruházást. A projektben 4 darab új eszköz került beszerzésre, melyeket anyagmozgatásra és technológiai folyamatok támogatására, anyagmegmunkálásra hasznosítunk: hidraulikus félautomata duplaoszlopos fűrészgép, plazmavágó berendezés, lemezolló berendezés, élhajlító berendezés.
A projekt keretében tanácsadási tevékenységet is igénybe vettünk, mely a gyártásoptimalizáláshoz és automatizáláshoz kapcsolódóan, a cégünknél alkalmazható új, hatékony folyamatmegoldások bevezetését teszik lehetővé. A vállalkozási-gazdasági ismeretek bővítésére irányuló képzés keretében munkavállalóink felkészültségét emeltük magasabb szintre, ezzel még hatékonyabbá téve az erőforrás-gazdálkodási képességünk.

Új, anyagában olajtaszító, megnövelt élettartamú vasbeton kifejlesztése ipari felhasználók számára

Kedvezményezett neve: BOLAX Építőipari és Kereskedelmi Korlátolt
Felelősségű Társaság

A projekt tervezett befejezési dátuma: 2025.03.21.

Projekt azonosító száma: GINOP_PLUSZ-2.1.1-21-2022-00103

A szerződött támogatás összege: 267.159.240 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 63,83%

A projekt tartalmának bemutatása: 

A vasbeton ipari felhasználása során a betont gyakran éri olajszennyezés, amely a beton szerkezetében komoly károsodást okoz és gyakran környezetszennyezéshez vezet. Az olajtaszítóság jelenleg héj-szigeteléssel, azaz felületkezelési eljárás segítségével biztosítható. Ez utógondozást és folyamatos ellenőrzést igényel, mivel időről-időre meg kell újítani. Emiatt a jelenlegi megoldások, mint például a festékbevonat vagy teknőszigetelés csak átmeneti megoldást biztosítanak az üzemeltetők számára.

A projekt célja egy olyan betontechnológiai, vasbeton szerkezeti fejlesztés, melynek során technológiaváltás és anyagszerkezeti változtatás, a felületi védelem új módszerrel való kiváltása valósul meg. Eredményeként megnövelt élettartamú, az extrém környezeti hatásoknak ellenállóbb vasbeton jön létre, ami anyagában olajtaszító.

Ezt a tulajdonságot egy – jelenleg még nem létező, jelen projektben kifejlesztésre kerülő – folyamatos vasbeton létesítmény-életciklus követést lehetővé tevő berendezéssel monitorozzuk (a projekt fenntartási időszakában is). Ennek során a vasbeton létesítményről mért helyszíni adatokat egy felhő-alapú informatikai megoldás alkalmazásával dolgozzuk fel, amely hiteles, visszakereshető módon dokumentálja a beton élettartama alatt a vasbeton belsejében végbemenő, kívülről nem látható kritikus paraméter változásokat, valamint lehetővé teszi a megfelelő időben való külső beavatkozást.

Amennyiben a vasbeton esetében a betontakarás roncsolódik vagy megsérül, a benne lévő betonacél levegővel vagy nedvességgel érintkezve oxidálódik, rozsdásodik, az olajban lévő zsírsavak is reakcióba lépnek a beton Ca (OH)2 tartalmával és „D” típusú betonkorrózió folyamata játszódik le. Jelenleg ezek a vasbetonon belül bekövetkező változások rejtve maradnak, gyakran csak évekkel később szembesülnek az ipari felhasználók a nem várt negatív eredménnyel, jelentős plusz kiadásokkal, és a gyakran rejtve maradó környezeti szennyezéssel.

Az anyagában olajtaszító vasbeton lehetővé teszi, hogy a szükséges intézkedések megfelelő időben megtörténjenek és a jelenleg – pl. a transzformátorokból kifolyó olaj által gyakran okozott – környezeti olajszennyezések megelőzhetőek legyenek.

A projekt várható eredményei:

  1. anyagában olajtaszító beton és az előállításának pontos és konkrét receptúrája, melynek előnyei:
    – várhatóan 30%-kal megnövelt tömörség
    – duplájára növelt szulfátállóság
    – duplájára növelt élettartam
    – olajtaszító újdonsága miatti generált költségmegtakarítás, várhatóan 15-20%-os mértékben
    – környezetszennyező tulajdonság minimalizálása
  2. a beton műszaki adatait/paramétereit mérő és továbbító berendezés
  3. beton-élettartam előre jelző felhő alapú digitális platform szolgáltatás

A BOLAX Kft. 2021. évi technológiai fejlesztése

Kedvezményezett neve: BOLAX Építőipari és Kereskedelmi Korlátolt
Felelősségű Társaság

A szerződött támogatás összege: 39 849 687 Ft

A támogatás mértéke: 70,00%

A projekt tartalmának bemutatása: 
A projekt keretében beszerzésre került betonszivattyút, tandem hengert, homlokvillás targoncát, tűvibrátort és a multiflex zsalurendszert vállalkozásunk használatba vette, amellyel a társaság termelékenysége, a kivitelezési tevékenység szervezésének hatékonysága és a megépített épületek minősége jelentősen javult. Az újonnan beszerzett, korszerű eszközpark a társaság kivitelezési kapacitását megnövelte, nagyobb kivitelezési munkák gyorsabb és hatékonyabb megvalósítását tette lehetővé.

A gázüzemű targoncával szélsőséges terepviszonyok és időjárási feltételek mellett is el tudjuk végezni a rakodási munkákat. A nagy áteresztőképességű betonszivattyú alkalmazásával az építkezések helyszínén saját eszközzel megoldhatóvá  vált a beton továbbítása, a bedolgozási idő lerövidült és a betonozási munkák szervezése hatékonyabbá vált. A kis fordulókörrel rendelkező tandem henger alkalmazása épületalapok, útalapok tömörítését és az aszfaltozási munkáink gyorsabban, jobb minőségű kivitelezését teszi lehetővé. A PERI Multiflex zsalurendszerrel a monolit földémzsaluzási munkákat tudjuk gyorsan, korszerűen és az elvárt minőség biztosításával elvégezni. A jóminőségű betonlemezek kialakításhoz nélkülözhetetlenek az újonnan beszerzésre került tűvibrátorok, melyek a betont még folyékony állapotában légmentesítik, megelőzik a zárványok képződését, amivel jelentősen meghosszabbodik a vasbeton élettartama, javul a szilárdsága és terhelhetősége.

A projekt megvalósításával fenntartható munkahelyeket hoztunk létre, amelyeknél a munkavállalóink a legkorszerűbb technológia alkalmazásával nemzetközi szinten is versenyképes végterméket képesek előállítani. A korszerűsített eszközparkunk a kivitelezési munkák elvárt minőségben, rövidebb határidőre való teljesítése és a humán erőforrás kímélése mellett lehetővé teszi a környezetterhelés csökkentését is. A modern megmunkáló, hengerelő és rakodó géppark az alacsonyabb üzemeltetési fogyasztásával, kedvezőbb energiafelhasználással és a jobb minőség gyors elérésével szintén jelentős technológiai fejlődést, innovációt jelent a társaság számára.

Az innovációs fejlesztés eredményeként képesek vagyunk saját erőforrásokkal biztosítani a biztonságos, a szakmai előírásoknak maximálisan megfelelő munkavégzést, valamint a korszerű technológia alkalmazása csökkenti a tevékenységünk önköltségét, ennek köszönhetően növeli a kivitelezési munkáink jövedelmezőségét.

A projekt befejezési dátuma: 2021. 09. 03.

A projekt azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-00504

Technológiai innováció megvalósítása a BOLAX Kft-nél

Kedvezményezett neve: BOLAX Épitőipari és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság

A szerződött támogatás összege: 30 000 000 Ft

A támogatás mértéke: 49,59 %

A projekt tartalmának bemutatása
A projekt keretében beszerzésre került komplex zsalurendszert vállalkozásunk használatba vette, a folyamatos elektromos híradástechnikai fejlesztések miatt országosan létesülő új transzformátor alállomások, új távvezeték szakaszok kivitelezése során eredményesen használja.

A zsalurendszer alkalmazása a kivitelezési munkálatok során innovációt jelent a beruházás a környezetterhelés csökkentése szempontjából: a korábban alkalmazott faanyagú deszka zsaluzatok a kizsaluzás után nem voltak újra felhasználhatóak, és hulladékként jelentős környezeti és anyagi terhet jelentettek. Az  elektromos, híradás-technikai célú közműépítésre kompatibilis modern komplex zsalurendszer újrafelhasználhatósága miatt jelentős környezeti teher csökkentő, illetve a jelen kor technológiai elvárásainak megfelelő minőséget produkáló gyors, hatékony technológia.

Az innovációs fejlesztés eredményeként képesek vagyunk saját erőforrásokkal biztosítani a biztonságos, a szakmai előírásoknak maximálisan megfelelő munkavégzést. Emellett a technológia alkalmazása csökkenti a tevékenység önköltségét, ennek köszönhetően javítja az ilyen jellegű munkáink jövedelmezőségét.

A fejlesztés műszaki jellemzői:

  • az eszköz elektromos, híradástechnikai célú közműépítés kompatibilis komplex zsalurendszer
  • zsalurendszer felülete: 283 m2

A projekt befejezési dátuma: 2019.05.24.

A projekt azonosító száma: GINOP-2.1.8-17-2018-03248

ÉPÜLETENERGETIKAI FEJLESZTÉS A BOLAX KFT.-NÉl

Megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztés

A projekt befejezési dátuma: 2019. december 30.

A BOLAX Építőipari és Kereskedelmi Kft. a Széchenyi 2020 program keretében a GINOP-4.1.2-18 kódszámú „Megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztések támogatása” című felhívás alapján 9,82 millió Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.
A cég a telephelyén elhelyezkedő épület nyílászárócseréjét valósította meg, továbbá az épület tetején egy 14,6 kW teljesítényű napelemes rendszert telepített az épület villamosenergia felhasználásának kiváltására.

A komplex beruházás célja a környezettudatos gazdasági versenyképesség erősítése, a környezetterhelés és a felhasznált primer energia mennyiségének csökkentése, illetve az épület üzemeltetési költségeinek csökkentése volt.
A napelemes rendszer telepítése által teljesült a projekt egyik alapvető célja, a megújuló energiaforrás-felhasználás növelése által az üvegházhatást okozó gázok kibocsátás csökkentésének megvalósítása.

A fejlesztés eredményeként gazdaságosabbá válik a cég működése, mivel az épület üzemeltetési költségei csökkennek amiatt, hogy a hőtechnikai adottságok javításával kevesebb fűtési energiahordozót kell vásárolni, a napelemes rendszer megvalósításával pedig a villamosenergia vásárlásra fordított költség csökken.

További információ kérhető:

Illés Zsanka
E-mail: penzugy@bolax.hu
Tel.: +36 56 414 168

Széchenyi-2020-logo

Munkahelyi képzések a Bolax Kft-nél

Pályázó neve:  BOLAX Építőipari és Kereskedelmi Kft.

Projekt azonosítószáma: GINOP-6.1.6-17-2018-01198

Projekt címe:  Munkahelyi képzések a Bolax Kft-nél

Támogatás összege: 20 305 486 Ft

Összköltsége: 20 305 486 Ft

A támogatás mértéke: 100 %

A projekt megvalósításának kezdete: 2020.03.01.

A projekt befejezése: 2021.05.25.

A projekt tartalmának bemutatása:

A projektben összesen 5 típusú képzést tervezünk, amelyek 11 képzési csoportban valósultak meg. A képzésekbe 37 fő munkavállalót vonunk be. A bevontak közül 13 fő volt hátrányos helyzetű. A sikeres megvalósítás érdekében projektmenedzsert és szakmai megvalósítót alkalmaztunk, illetve munkavállalóink számára elszámoltuk a képzésen töltött időre eső munkabért. A kötelező tájékoztatás és nyilvánosság biztosítását a KTK 2020 szerint teljesítettük. A projekt megvalósításával az elsődleges célunk teljesült, miszerint hogy a bevont munkavállalók kompetenciái fejlődjenek, azaz jobban, hatékonyabban tudják ellátni mindennapi feladataikat, foglalkoztathatóságuk mértéke növekedjen. A megvalósított képzések a következők voltak:

– Hatékony kommunikáció és kommunikációs gyakorlatok (20 óra): 20 óra, 19 fő kezdte meg a képzést és 15 fő szerzett tanúsítványt. A képzésnek köszönhetően munkavállalóink jobban, hatékonyabban tudjanak ügyfeleinkkel, megrendelőinkkel kommunikálni, ezáltal gyorsabb a munkavégzésük.

– Központban a személyiségfejlesztés (20 óra): 20 óra, 3 csoport, 1. csoportban 10 fő kezdte meg a képzést és 10 fő szerzett tanúsítványt, 2. csoportban 10 fő kezdte meg a képzést és 10 fő szerzett tanúsítványt, 3. csoportban 11 fő kezdte meg a képzést és 10 fő szerzett tanúsítványt. A képzésnek köszönhetően a munkatársaink – a kellő önismeret és módszerek birtokában – a munkavégzés során felmerülő konfliktushelyzeteket vagy stresszel járó élethelyzeteket a megfelelő módszerekkel tudják kezelni.

– Személyes hatékonyságnövelés a folyamatmenedzsment kompetenciafejlesztés által (20 óra): 20 óra, 3 csoport, 1. csoportban 9 fő kezdte meg a képzést és 9 fő szerzett tanúsítványt, 2. csoportban 10 fő kezdte meg a képzést és 10 fő szerzett tanúsítványt, 3. csoportban 12 fő kezdte meg a képzést és 10 fő szerzett tanúsítványt.  A képzéssel a résztvevők olyan menedzsment kompetenciákat sajátítottak el, amelyeket a mindennapi munkavégzésben, a saját projektjeikben tudnak alkalmazni. A munkavállalók megtanulták a folyamattervezés alapjait, illetve a hibák okait és kiküszöbölésük lehetőségeit.

– Együttműködés fejlesztés (20 óra): 20 óra, 3 csoport, 1. csoportban 9 fő kezdte meg a képzést és 8 fő szerzett tanúsítványt, 2. csoportban 11 fő kezdte meg a képzést és 11 fő szerzett tanúsítványt, 3. csoportban 11 fő kezdte meg a képzést és 11 fő szerzett tanúsítványt.  A képzés révén a résztvevők megismerték az egyes csoportszerepeket (pl. társadalmi, munkahelyi, közösségi), és ezeket, illetve az ezeknek megfelelő viselkedési formákat alkalmazni tudják ügyfeleinkkel, megrendelőinkkel szemben is. Kialakult, tovább javult munkatársainkban a konszenzusra törekvés szemléletmódja.

– “Haladok a korral.” – informatikai ismeretek: Excel, Access és PowerPoint használatának alapjai (40 óra): 40 óra, 19 fő kezdte meg a képzést és 19 fő szerzett tanúsítványt. A képzésbe bevont munkavállalók informatikai kompetenciáit fejlesztettük.

További információ kérhető:

Illés Zsanka
E-mail: penzugy@bolax.hu
Tel.: +36 56 414 168

Támogatók